INVL Logo

„Invalda INVL” grupa ir noslēgusi dzīvības apdrošināšanas komercdarbības iegādes darījumu

„Invalda INVL”, vadošā aktīvu pārvaldes grupa Baltijā, kļūst par ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupu, veiksmīgi noslēdzot „Mandatum Life” dzīvības apdrošināšanas komercdarbības Baltijas valstīs iegādi. Piedāvājot dzīvības apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldes pakalpojumus, „INVL” grupa spēs nodrošināt esošajiem un jaunajiem klientiem vēl plašāku produktu un risinājumu klāstu.

„Mūsu mērķis ir kļūt par pirmo un labāko izvēli mūsu klientiem attiecībā uz viņu ilgtermiņa finansiālo drošību un ieguldījumiem. Augošais pārvaldīto aktīvu portfelis ļaus mums palielināt mūsu ieguldījumus Baltijas valstīs un starptautiskajos tirgos. Esam pateicīgi „Mandatum Life” komandai par viņu īstenoto veiksmīgo biznesa attīstību, kā arī par korektumu un profesionalitāti, ar kādu viņi veica portfeļa nodošanu. Šis darījums rada sinerģiju un paver iespējas mūsu attīsstībai visās trīs Baltijas valstīs,” norāda „Invalda INVL” prezidents Darius Šulnis.

Pēc viņa teiktā, „Invalda INVL” dibinātās sabiedrības „INVL Life”, kas pārņem dzīvības apdrošināšanas komercdarbību, reģistrētais kapitāls ir 48 miljoni eiro, kas ir lielākais reģistrētais kapitāls starp visām Baltijas valstīs reģistrētajām dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām.

„Šis ir bijis gads ciešā sadarbībā ar „Invalda INVL”, un mēs esam gandarīti, ka darījuma īstenošanas process ir noslēdzies veiksmīgi. Mēs vienmēr esam lepojušies ar mūsu klientu apmierinātību ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī mūsu darbinieku profesionalitāti, un klienti joprojām var baudīt šos ieguvumus, turklāt apvienojumā ar „Invalda INVL” zināšanām vietējā reģionā. „Invalda INVL” grupa ir apņēmības pilna attīstīt biznesu, tādējādi sniedzot papildus ieguvumus saviem klientiem. „Mandatum” turpmāk koncentrēsies uz savu darbību Somijā, kā arī citās valstīs, pārvaldot institucionālo klientu segmenta aktīvus,” norāda „Mandatum” Baltijas  operāciju vecākā viceprezidente Sanna Rajaniemi.

Pēc visu nepieciešamo licenču un atļauju saņemšanas no Baltijas valstu un Somijas uzraudzības iestādēm, „INVL Life” no 1.jūlija pārņem „Mandatum Life” dzīvības apdrošināšanas komercdarbību Baltijas valstīs ar vairāk nekā 29 tūkstošiem klientu un aktīviem 150 miljonu eiro vērtībā. Līdz šim, „Mandatum” savas biznesa operācijas Baltijā veica ar filiāļu starpniecību Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Komercdarbības pārņemšanas ietvaros tiek pārņemti arī „Mandatum Life” darbinieki, komerclīgumi, kā arī citi aktīvi un saistības.

„INVL Life” vadītāja Baltijā ir Rasa Kasperavičūte, kura līdz šim vadīja „Mandatum Life” Lietuvas filiāli. R.Kasperavičūte ieņem arī uzņēmuma valdes priekšsēdētājas amatu. „INVL Life” Latvijas filiāli vada Andrejs Martinovs, kurš atbild arī par INVL pensiju fondu biznesu Latvijā, savukārt līdzšinējā „Mandatum Life” Latvijas filiāles vadītāja Ieva Bane turpinās darboties „INVL Life” filiāles vadības komandā Latvijā, kā arī pievienosies IPAS INVL „Asset Management” valdes sastāvā. INVL „Asset Management” šobrīd Latvijā pārvalda pensiju uzkrājumus 210 miljonu eiro apmērā un sniedz pakalpojumus teju 60 tūkstošiem privātpersonu.

Apvienojot „INVL” grupas 30 gadu pieredzi ieguldījumu jomā un Ziemeļvalstu dzīvības apdrošināšanas kompetenci, kā arī tradīcijas Baltijas valstīs, „INVL” palīdzēs cilvēkiem nodrošināt savu un savu tuvinieku finansiālo labklājību un drošību dažādos dzīves posmos: papildus ilgtermiņa ieguldījumiem un pensiju pakalpojumiem „INVL” visās Baltijas valstīs nu jau piedāvā arī dzīvības apdrošināšanu, uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu un papildu apdrošināšanas segumus, piemēram, kritisko slimību un nelaimes gadījumu papildapdrošināšanu.

 

Par „Invalda INVL”

„Invalda INVL” ir Baltijā vadošā ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupa, kas darbojoties ar atvērtu pieeju, gūst izaugsmi un attīstās, veicinot cilvēku labklājību.

Grupas uzņēmumi, kas darbojas Lietuvā un Latvijā, apkalpo vairāk nekā 290 000 individuālo un institucionālo klientu – gan Baltijas reģiona, gan starptautiskā līmenī. Šie klienti Invalda INVL grupai ir uzticējuši aktīvus 1,7 miljardu eiro apmērā dažādu aktīvu kategoriju pārvaldīšanai, ieskaitot pensiju un kopieguldījumu fondus, dzīvības apdrošināšanu, individuālos portfeļus, privātā kapitāla pārvaldi un citus alternatīvos ieguldījumus.

 

„Invalda INVL” akcijas „Nasdaq Vilnius” biržā tiek tirgotas kopš 1995. gada.