INVL Logo

“Šiaulių bankas” un “Invalda INVL” apvieno privātpersonu pakalpojumu biznesus

Lielākā lietuviešu kapitāla banka “Šiaulių bankas” un Baltijas valstīs vadošā investīciju pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupa “Invalda INVL” apvieno privātpersonu pakalpojumu biznesus un gatavojas veidot jaunas paaudzes modernu, uz klientu vajadzībām orientētu finanšu tirgus dalībnieku, kas palielinātu konkurenci Baltijas valstu tirgū.

“Šiaulių bankas” un “Invalda INVL” 22. novembrī ir parakstījušas līgumu par privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošanu. Pēc darījuma īstenošanas “Šiaulių bankas” grupa bez jau sniedzamajiem finanšu pakalpojumiem pārvaldīs arī otrā un trešā līmeņa pensiju fondus, ieguldījumu fondus Lietuvā, kā arī paplašinās dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu biznesu Baltijas valstīs. Plānots, ka dzīvības apdrošināšanas biznesu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pārņems bankas meitas sabiedrība “SB draudimas”, kas darbojas jau 22 gadus un pārvalda šo biznesu Lietuvā.

Latvijas pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanas sabiedrība IPAS “INVL Asset Management” un AS “INVL atklātais pensiju fonds”, kas administrē 3.līmeņa pensiju plānus, arī turpmāk piederēs “Invalda INVL” grupai. Šo sabiedrību klientiem līgumu nosacījumi nemainīsies.

“Šiaulių bankas” grupa Lietuvā jau ieņem spēcīgas pozīcijas finansēšanas tirgū, kā arī ir laba reputācija darbā ar klientiem, ko nodrošina lielākais klientu apkalpošanas tīkls un digitālie risinājumi, piedāvājot klientiem izvēlēties viņiem ērtāko saziņas veidu, veinlaikus nodrošinot visaugstāko apkalpošanas kvalitāti. Tiecoties pēc līderpozīcijas tirgū, stiprinām savas pozīcijas arī privātpersonu pakalpojumu biznesā. Apvienojot “Šiaulių bankas” un INVL komandu, kurai jau ir pieredze un zināšanas par privātpersonu finanšu risinājumiem, iesoļosim citā, jaunas paaudzes finansēšanas pakalpojumu sniedzēja attīstības posmā. Piedāvāsim vēl plašākus pakalpojumus no viena pakalpojumu sniedzēja, elastīgumu, pielāgojoties katra klienta vajadzībām, un kļūsim par unikālu risinājumu finanšu partneri.  Nešaubāmies, ka divu spēcīgu Lietuvas biznesu pieredzes sinerģija kļūs par stimulu tirgus konkurencei un radīs lielāku ekonomisko vērtību Baltijas valstīm,” saka “Šiaulių bankas” administrācijas vadītājs Vītauts Siņus.

“Šiaulių bankas”, kas šogad atzīmē 30 gadu jubileju, ir viena no Lietuvā visilgāk strādājošajām finanšu institūcijām. Tā ir uzkrājusi lielu pieredzi biznesa un bankas privātpersonu pakalpojumu jomā. Bankas akcijas iekļautas “Nasdaq” Baltijas biržas Oficiālajā sarakstā. Kopš 2020. gada “Šiaulių bankas” darbību tieši regulē Eiropas Centrālā banka, tāpēc uzraudzībai tiek piemēroti tie paši principi un noteikumi, kādi tiek piemēroti lielākajām eiro zonas bankām.

“Šiaulių bankas” ekskluzivitāte – stipra saikne ar klientu, atvērtība un elastīgums. Cenšoties būt tuvāk klientam, bankai Lietuvā ir vislielākais filiāļu tīkls, daudz uzmanības tiek veltīts cilvēciskajām saiknēm un klienta vajadzību un situāciju izpratnei. “Šiaulių bankas” grupā strādā vairāk nekā 850 finanšu pakalpojumu eksperti.

“Privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošana nodrošinās lielāku vērtības klientiem, darbiniekiem un investoriem. Esošie INVL klienti Lietuvā arī turpmāk saņems profesionālus uzkrājumu, ieguldīšanas, dzīvības apdrošināšanas risinājumus un papildus varēs izmantot citus bankas pakalpojumus. Kopējais apvienotās komandas mērķis – panākt, lai bankas pakalpojumi klientiem būtu vislabākā izvēle. Savukārt darbiniekiem būs vairāk pašrealizācijas un pilnveidošanās iespēju. Aktīvi augošai bankai, kas attīsta pakalpojumu portfeli, saglabā augstu ienesīgumu un rūpējas par savu akciju vērtību, ir jākļūst vēl pievilcīgākai institucionālajiem un privātajiem investoriem.

Darījums dod ieguvumu arī “Invalda INVL” akcionāriem, jo tiek sagaidīts straujāks “Šiaulių bankas” akciju vērtību pieaugums, kā arī darījuma procesā iekļautā ieguldījumu pārvaldes privātpersonu pakalpojumu biznesa patiesās vērtības atklāšana. Ievērojot starptautisko grāmatvedības standartu prasības, viss galvenais INVL investīciju pārvaldes bizness tiek uzskaitīts, izmantojot pašu kapitāla metodi, un tas neatklāj biznesa patieso vērtību, kura ir ievērojami lielāka,” saka “Invalda INVL” prezidents Darius Šulnis.

Apvienotais privātpersonu pakalpojumu bizness veido 237,5 tūkst. INVL grupas privātpersonu pakalpojumu klientu un 1,04 miljardi eiro līdzekļu pārvaldīšanā (pēc 2022. gada 30. septembra datiem). Grupas Latvijā pārvaldītie dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klientu līdzekļi šā gada septembra beigās bija 22,8 milj. eiro.

“Šiaulių bankas” un “Invalda INVL” privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošanas darījumu plānots pabeigt 2023. gada beigās. Darījums tiks pabeigts, kad tam piekritīs “Invalda INVL” un “Šiaulių bankas” akcionāri, un tiks saņemtas visas nepieciešamās uzraudzības institūciju atļaujas.

Darījuma laikā “Šiaulių bankas” finanšu padomnieks bija “Talisman”, neatkarīgu “Invalda INVL” privātpersonu pakalpojumu biznesa novērtējumu veica starptautiskā profesionālo pakalpojumu sabiedrība “Ernst & Young Baltic”. “Šiaulių bankas” juridiskajos jautājumos konsultēja advokātu profesionālā apvienība “Walless”, bet “Invalda INVL” – advokātu birojs “Sorainen”.

Darījuma vērtība sasniedz 40,2 miljonus eiro. Saskaņā ar vienošanos pēc darījuma īstenošanas “Invalda INVL” piederēs 9,39 % “Šiaulių bankas” akciju. Darījuma pabeigšanai “Šiaulių bankas” emitētu jaunu mērķa akciju emisiju, kuru, maksājot 0,645 eiro par akciju (par 5 % vairāk nekā bankas akcija maksāja 22. novembrī “Nasdaq Vilnius” biržā), izpirktu “Invalda INVL” grupa. Pabeidzot šo un citus paziņotos akciju iegādes darījums, “Invalda INVL” palielinātu “Šaulių bankas” akciju daļu līdz aptuveni 20 %.

Pēc šī darījuma “Invalda INVL” grupa Latvijā arī turpmāk aktīvi darbosies privātā kapitāla un alternatīvu investīciju pārvaldības nozarēs, un pārvaldīs otrā un trešā līmeņa pensiju plānus Latvijā.

Par “Šiaulių bankas”

1992. gadā nodibinātā AB “Šiaulių bankas” ir lielākā lietuviešu kapitāla banka, stabili un konsekventi augošs finanšu partneris, kas īpašu uzmanību velta klientiem un viņu vajadzībām. “Šiaulių bankas” klientus apkalpo 37 Lietuvas pilsētās. Pamatojoties uz slepenā pircēja pētījumu rezultātiem, 2021. gadā ”Šiaulių bankas” trešo reizi tika izvēlēta par labāko klientus apkalpojošo banku Lietuvā.

Lietuvā “Šiaulių bankas” sniedz visus ikdienā nepieciešamos bankas pakalpojumus, privātpersonu pakalpojumu segmentā prioritāte ir patēriņa finansēšana un mājokļu kredīti. Biznesa segmentā “Šiaulių bankas” izceļas ar spēcīgām pozīcijām mazā un vidējā biznesa finansēšanā. Vairāk nekā desmit gadus “Šiaulių bankas” piedalās daudzdzīvokļu namu modernizēšanas programmās un ir daudzdzīvokļu namu renovācijas programmas finansēšanas līderis.

Par “Invalda INVL”

“Invalda INVL” ir Baltijas valstīs vadošā ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupa: atvērta, augoša, ar savu darbību rada cilvēku labklājību. Grupas uzņēmumi, kas strādā Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, sniedz pakalpojumus 300 tūkstošiem vietējo privāto, institucionālo un starptautisko klientu, kuri uzticējuši “Invalda INVL” grupai pārvaldīt vairāk nekā 1,7 miljardus eiro dažādu aktīvu klasēs – tādās kā pensiju fondi, investīciju fondi un dzīvības apdrošināšana, individuālie portfeļi, privātais kapitāls un citas alternatīvas investīcijas. “Invalda INVL” akcijas “Nasdaq Vilnius” vērtspapīru biržā kotējas kopš 1995. gada.